VOIP ZARIADENIA

TELEKOMUNIKÁCIE

VOIP /Voice Over IP, alebo hlas cez internet protokol/ je nová, dynamicky sa rozširujúca technológia, kde sa prenos telefónnych hovorov nevykonáva po klasickej telefónnej kábeláži, ale prostredníctvom počítačovej siete.

Výhody tejto technológie sú zrejmé: postačuje jedna kábeláž pre počítače, nie je potrebná telefónna kábeláž, pri pobočkových ústredniach nie je potrebné vyhľadávanie vedení k jednotlivým telefónnym prístrojom, každá zmena konfigurácie sa dá vykonať z počítača, nie je potrebné nič fyzicky prepájať a ranžírovať, minimalizuje sa špeciálny hardware, telefónna ústredňa sa vlastne stáva softwarovým riešením a jediným hardwarom je doska pre pripojenie na telekomunikačných operátorov. Časom v podstate aj táto odpadne, pretože operátori začínajú ponúkať aj prepojenia do svojich sietí cez VOIP.

Ďalšou nespornou výhodou je prepojenie dvoch vzdialených ústrední cez dátovú sieť, resp. internet, čím sa odbúrajú poplatky na komunikáciu medzi týmito ústredňami.

Dá sa očakávať, že behom cca 5 rokov sa klasické telefónne ústredne už takmer celkom prestanú predávať.

V prípade, že Vás zaujímajú možnosti úspor vo Vašej firme alebo organizácii s využitím VOIP, kontaktujte nás na adrese cobise@cobise.sk, radi s Vami prediskutujeme možné alternatívy riešenia.

Postupne pripravujeme cenníky a v sekcii cenník nájdete cenník VOIP zariadení – jednak telefónov, ale aj prevodníky a zariadenia na prepojenie vzdialených pobočiek, ale aj zariadenia pre telefonovanie cez SKYPE.

© 2006 Copyright COBISE, Košice. Všetky práva vyhradené.
aktualizácia: 22.4.2009